نمایشگاه کار، خلق برکت انسانی


احسان محمدی فاضل: چند سالی است نمایشگاه های پراکنده و کوچک در مراکز علمی و فرهنگی برگزار می شد اما خلاقیتی که امسال به خرج داده شد همان یک قدم  بزرگتر  است.


نمایشگاه کار 1397 با هدف  آشنایی با کسب وکارها و دسترسی به فرصت های شغلی با حضور شرکت هایی امروز آغاز به کار کرد که  افراد جویای کار اجازه ورود از درب نگهبانی آنها را هم نداشتند. حالا  می توانند چهره به چهره با عوامل  نیروی انسانی شرکت ها آنها مذاکره کنند، توانایی های خود را به آنها نشان دهند و رزق خود را کسب کنند.

شرکت ها  از این فرصت استفاده می کنند نیاز های خود را حتی روی در و دیوار غرفه خیلی ساده می نویسند و افراد را ارزیابی می کنند.
ما برنامه نویس اندروید می خواهیم
  • حسابدار نبود!
  • راننده باهوش
  • صندوق دار
  • و....

شاید بعد از چند ماه تلخی حوادث طبیعی و سیاسی در کشورمان این اتفاق می تواند لبخند را در آخرین روزهای سال به روی چهره های جوانان جویای کار دید.

امروز در نمایشگاه قدم می زدم با اینکه روز اولش بود، هیجان، انرژی، امید، لبخند با چاشنی استرس  کاملا مشهود بود و البته بخش غیر خصوصی مثل همیشه خسته
بخش های خصوصی هیجان فوق العاده ای داشتند. نیاز خود را با صدای بلند مطرح می کردند. این نشان دهنده این است که نیاز  برای هر دو طرف هست، ولی محیط مناسب برای ارائه نبوده. اغلب به دنبال آشنا یا رانت برای پیدا کردن شغل هستند ولی به نظر می رسد "نمایشگاه کار"  امسال تابو  "آشنا بازی" را   خنجی مثبت  و حلال می اندازد.
 
این حرکت کار هر کسانی که خدا قوت می گوییم. دلسرد حرف و حدیث ها و حسودان نشوید و لطفا جوگیر هم نشوید.
 

امیدواریم در سال های آینده قدم به قدم، شرکت های کوچک و متوسط بیشتری را ببینیم.

۳ الی ۵ اسفندماه  9:30 -17:30
محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران(بوستان گفتگو)